Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva SDH za rok 2010

Výroční zpráva o činnosti sboru v roce 2010

 

                        Jako tradičně jsme chtěli zahájit rok uspořádáním hasičského plesu, ale bohužel se tak nestalo, neboť z technických důvodů nebylo možné topit na sále kulturního domu. Toto jsme se dozvěděli čtyři dny před datem konání a museli jsme ples zrušit. Další dlouholetá akce, kterou je pálení vatry byla rovněž zrušena, tentokrát kvůli rozmarům počasí, kdy ještě den před pálením lilo, jako z konve

            5. června jsme se podíleli na pořádání dětského dne na hřišti.

            12. července jsme uspořádali zájezd do Litoměřic, které se nesli v duchu oslav dříve citovaného výročí a zároveň 10. výročí vzniku HZS ČR. Zúčastnili jsme se slavnostního nástupu, kde byl náš prapor dekorován pamětní stuhou z rukou ministra vnitra pana Peciny. Poté jsme se v průvodu odebrali na výstaviště, kde byla ke shlédnutí technika od historických kousků až po tu nejmodernější.

            Mezi povedené kulturní akce musím zařadit Hasičskou letní tancovačku, kterou jsme pořádali 17. července na koupališti a která přilákala kolem stovky hostů, opět nám nadělal vrásky déšť, ale tentokrát jsme se mu vzepřeli a akci jsme dotáhli, myslím si, do vítězného konce.

            Absenci automobilových závodníků z Rally Lužických hor jsme si vykompenzovali 13. listopadu zajištěním srazu Subaru klubu, kterým jsme zabezpečovali trať a zároveň zázemí s občerstvením. Zde bych rád poděkoval kolegům z Višňové, kteří nám s tímto pomohli.

            Soutěžní rok 2010 byl hubený.

            26. června jsme uspořádali soutěž O pohár starosty obce Kunratice, kde startovala družstva našich mužů i žen.

            Druhou soutěží byl Bulovecký pohár, kde opět startovaly družstva mužů i žen.

            Dalších soutěží jsme se opět neúčastnili díky nedostatku členů družstev a později i srpnovým událostem.

            Brigády

            Brigádnická činnost byla zahájena už 24. ledna a to dokončením lávky na rybníku, kde byla obnovena nástupní plocha pro požární techniky. 2. května jsme myli koupaliště i za přispění našich mladých členů. 28. května jsme se poprvé vypravili na Branžež, kde obec vlastní dvě rekreační buňky, které potřebovali nový kabát, opravit střechu a především se zde podařilo vyřídit povolení na pokácení stromů, které tyto buňky poškozovali. 19. června se jelo na Branžež znovu. Dokončilo se obložení buněk a nutno podotknout, že se jednalo o časově náročné akce, které byli více denní  a daleko od obce. Loni se nám podařilo zahájit výstavbu šatny v hasičské zbrojnici, kterou musíme letos dokončit.

            Rok 2010 byl zvláštní…byl super volební, protože se volilo nejen v SH ČMS, ale volili jsme do parlamentu, do obecních zastupitelstev a někteří i do senátu. Byl tragický, vzpomenu-li na povodně, o kterých bude ještě řeč ve zprávě o činnosti jednotky, byl smutný, protože jsme se museli rozloučit s naším dlouholetým členem br. Stanislavem Matouškem, kterému jsme vzdali poctu čestnou stráží, ale zároveň byl nadějným neboť jsme do svých řad přijali mladé hasiče a přijali jsme i další nové členy.

            Přeji nám všem, abychom v letošním roce obstáli stejně dobře jako v tom loňském.