Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd na Hasičské slavnosti Litoměřice 2010

Letos jsme opět uspořádali zájezd na Hasičské slavnost v Litoměřicích.Spolu s našimi mladými hasiči jsme vyrazili dne12.6.2010 v ranních hodinách.Cesta proběhla v naprostém
pořádku a po příjezdu na místo jsme se přesunuli na litoměřické náměstí kde měla probíhat hlavní část oslav.Náš velitel Milan Götz se opět stejně jako v roce 2007 účastnil s naší zástavou nástupu praporečníků.Po slavnostním nástupu praporečníků a
hasičských sborů ze všech koutů naší republiky došlo na projevy představitelů a hostů.Proběhla zde ukázka zásahu historické hasičské techniky.
Poté následovala slavnostní přehlídka hasičské techniky a bylo
zde na co se dívat! Přes množství moderních zásahových,
vyprošťovacích a speciálních vozů ,techniky jež se u nás používala v průběhu celého 20. století až po opravdu historické kousky a samozřejmně koňmi tažené stříkačky.
Po průjezdu techniky následoval slavnostní průvod hasičských sborů s jejich prapory z náměstí na litoměřické výstaviště jehož jsme byli také účastníky.Zde bylo možno si vystavenou techniku a vše co nějak souvisí s hasičinou zblízka prohlédnout.Naši mladí hasiči si také prohlédli stanici HZS Litoměřice.
V odpoledních hodinách jsme vyrazili na cestu domů a
zcela jistě se rádi zúčastníme i příště,protože v jednom dni snad ani nejde pojmout vše co slavnosti nabízí.
 

 

page-background22.jpg